ROZŠÍŘENÍ AREÁLU SPOLEČNOSTI MANN+HUMMEL INNENRAUMFILTER (CZ) S.R.O., UHERSKÝ BROD

Doba realizace:05/2023 - 12/2024
Investor:MANN+HUMMEL Inneraumfilter (CZ) s.r.o.
Rozsah ploch:Užitná plocha celkem 9.434  m2
Rozsah prací:Generální dodávka
Photo: ROZŠÍŘENÍ AREÁLU SPOLEČNOSTI MANN+HUMMEL INNENRAUMFILTER (CZ) S.R.O., UHERSKÝ BROD
PDF: icon

Realizace dostavby výrobního závodu společnosti MANN+HUMMEL Inneraumfilter (CZ) s.r.o. na jižním okraji města Uherský Brod. Vyrábí se zde, skladují a následně expedují vzduchové filtry. Současnou halu s administrativním objektem naše společnost realizovala v roce 2014. Stavba získala Čestné uznání v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2014 v kategorii Průmyslové a zemědělské stavby.

Cílem stavebního záměru bylo rozšíření výrobní haly, kterým se navýšila kapacita výroby a skladu a množství zaměstnanců. Realizace zakázky zahrnovala přístavbu skladu a výrobní haly, včetně třípodlažního vestavku s technickým podlažím, administrativním podlažím a podlažím s novými šatnami. Součástí nové stavby byly i úpravy v rámci stávající haly – vybourání některých stěn, výstavba dvou nových technologických oddělení v prostoru stávající expedice, výstavba dvoupodlažního vestavku s místnostmi pro vedoucí směn v dolním patře a se školící místností v horním patře. Stávající administrativní budova prošla rekonstrukcí v 1.NP. Na místě původních šaten, které se přemístili do zmiňovaného třípodlažního vestavku v novostavbě, vznikly nové kanceláře.

Stávající hala má obdélníkový půdorys a je umístěna v jihovýchodní části pozemku investora. Na severní straně je hala propojena spojovacím krčkem se stávající administrativní budovou, která bude přizpůsobena požadavkům investora v druhé etapě výstavby.  Přístavba haly výškově navazje na stávající halu.  Nová hala je založena na hlubinných základech – železobetonových vrtaných pilotách s železobetonovými patkami umístěnými na jejich hlavách. Nosnou konstrukci tvoří prefabrikovaný železobetonový skelet, doplněný o ocelové konstrukce v plášti, vnitřních dělících stěnách a střešní rovině.  Barevné řešení haly bylo přizpůsobeno stávajícím objektům. 

Klíčovým požadavkem v koncepci řešení byla implementace bezfosilních zdrojů tepla společně s vysokou energetickou účinností, stejně jako požadavek na maximální zpětné získávání tepla a volné chlazení v rámci provozu vzduchotechnická zařízení. Novostavba je vybavena novými účinnými systémy pro větrání, vytápění a případně dochlazování výrobních prostor, zásobování teplem bude řešeno výhradně tepelnými čerpadly. Mimořádný důraz byl kladen na návrh zpětného získávání tepla pro vzduchotechnická zařízení tak, aby bylo využito maximum nízkopotenciálního odpadního tepla. Při návrhu vzduchotechnických zařízení bylo zohledněno maximální využití volného chlazení a nočního nachlazení stavebních konstrukcí tak, aby byl provoz reversibilních tepelných čerpadel redukován na nezbytně nutné minimum s ohledem mikroklima výrobních prostor a příslušné hygienické předpisy. Stávající systémy pro větrání a vytápění objektu byly kompletně modernizovány tak, aby byl umožněn provoz na tepelná čerpadla vzduch/vzduch nebo v menší míře vzduch/voda.